Časté otázky

Jak používat moderní technologie bezpečně a smysluplně?

Aktivní hravé vzdělávání je mnohem lepší, než nechat děti celý den koukat na náhodná videa s reklamami. Edudadoo umožňuje smysluplně rozšířit společnou aktivitu a propojuje virtuální svět appky se světem reálným. Co myslím smysluplným využitím? Koukni na video!

Ve zkratce: Technologie je použitá smysluplně, pokud něco usnadňuje, nebo umožňuje něco jinak nemožného. Třeba pexeso se členy rodiny můžu nafotit, upravit v grafickém programu, vytisknout a nastříhat, ale ne každý rodič na to má čas pětkrát týdně. A papírové obrázky nikdy nebudou samy mluvit.

Zejména s malými dětmi je důležité si hrát společně, ukazovat a vysvětlovat. Edudadoo by mělo být pouze jdenou z mnoha aktivit. Stejně, jako nenechám děti sníst libovolné množství čokolády, musím stanovit i jasný čas na tento druh zábavy.

Na čem Edudadoo pustím?

Edudadoo jede na tabletech i telefonech se systémy iOS a Android. Na tabletu si ale děti pohrají lépe, než na malém telefonu.

Minimální verze iOS je 9.0, minimální verze Androidu je 4.1. Zařízení s Androidem musí mít procesor ARM (minimálně ARMv7 s podporou NEON). Procesory Atom bohužel podporované nejsou. Na iOS 9 není podporovaný foťák přímo v appce, ale můžeš obrázky přidávat ze systémové galerie.

Proč není celé Edudadoo zadarmo? Co dostanu v plné verzi?

Edudadoo můžeš stáhnout a vyzkoušet zdarma. Všechny hry, spousta obrázků, i přidání několika vlastních fotek a zvuků. K tomu je navíc zdarma plný web pohádek, omalovánekvystřihovánek!

Do appky pro děti fakt nechci dávat reklamy, ale zlepšování stojí hodně času a z něčeho rodinou živit musím. Po zakoupení se odemče hromada dalších originálních obrázků a možnost přidávání neomezeného množství vlastních. Všechno jen za 99 Kč. Jednou a napořád!

Nemůžu fotit! Nemůžu nahrávat zvuk!

Edudadoo potřebuje tvůj souhlas s používáním kamery a mikrofonu. Jestli appka souhlas nedostala při prvním dotazu, musíš jít do nastavení systému a přístup povolit tam. Je to tak schválně, aby si tvoje děti samy nepovolily něco, co ty nechceš.

Foťák na iOS 9

Na iOS 9 nejde použít foťák v appce. Chyba je bohužel mimo můj dosah, a tak je od Edudadoo verze 1.5 tato funkce pro iOS 9 vypnutá. Pořád jde importovat obrázky ze systémové galerie a z ostatních alb!

V dřívějších verzích působí povolení fotáku na iOS 9 pád aplikace. Řešením je nepovolení přístupu k foťáku. Pokud už byl jednou udělen, je potřeba ho zakázat v systémovém Nastavení pro aplikaci Edudadoo.

Další dotazy?

Koukni do naší Facebookové skupiny! Jestli nedostaneš odpověď tam, zkusím odpovědět co nejdřív na info@edudadoo.cz.

Facebook icon Instagram icon Youtube icon
Download on the App Store Nyní na Google Play